• baner

  PROTINUS

  Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy

  Realizujemy przedsięwzięcia edukacyjne i badawcze poprzez przygotowanie ekspertyz, raportów i opinii.
  Realizujemy wspólnie projekty służące diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów we wdrażaniu nowych rozwiązań i technologii.
 • baner

  Profesjonalny Kurs Baristyczny

  Kurs ma charakter otwarty, w szkoleniu może uczestniczyć każdy, kto chce nabyć bądź udoskonalić umiejętności we wskazanym poniżej zakresie.
 • baner

  KURS SZACHOWY

  Zajęcia w ramach kursu odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne – w sumie 90 minut.
  Grupa od 8 do 16 osób.
 • baner

  Kurs florystyczny

  Cały kurs trwa 50 godzin
  10 godzin zajęć teoretycznych oraz 40godzin zajęć praktycznych

AKTUALNOŚCI

1    2    3    4    5    6   

 

Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

  Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

Na początku listopada dzieci z koła szachowego „Skoczek” rozegrały Turniej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zmagania w systemie każdy z każdym w grupie naszych najmłodszych 5-8 letnich szachistów, którzy zaczęli grać we wrześniu tego roku - wygrała Hania Toczko. Natomiast wśród dzieci, które grają w szachy kolejny rok - zwyciężył Igor Ausztol.

Turniej przygotował i zorganizował Mirosław Popławski instruktor szachowy z firmy Protinus.

Galeria ...

Opublikowano: 21.12.2015r.

Staże zawodowe - projekty

  Staże zawodowe - projekty

Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży złożyły wraz z Protinusem Ośrodkiem Szkoleniowo-Badawczym w Białymstoku jako Liderem 2 projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki na organizacje staży zawodowych uczniów klas II i III Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Obydwa wnioski przygotowane przez Protinus Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Białymstoku znalazły się w wąskim gronie wnioskodawców na liście zakwalifikowanych do etapu oceny merytorycznej już po I rundzie konkursu.

Opublikowano: 25.11.2015r.

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

  Doradztwo edukacyjno-zawodowe
  Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Zakończyła się kilkuetapowa realizacja szkolenia z zakresu poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego. PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy zrealizował szkolenie w ramach Projektu „Taca Kwalifikacji” łącznie dla 70 uczniów kształcących się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach w zawodach: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, technik: handlowiec, informatyk, technik technologii żywności i rolnik. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach grupowych oraz sesjach indywidualnych.

Opublikowano: 20.08.2015r.

2 Rodzinny Turniej Szachowy o „Złotego Skoczka”

 2 Rodzinny Turniej Szachowy o „Złotego Skoczka”

25 czerwca 2015 r. klub „Kaktus” zorganizował już 2 Rodzinny Turniej Szachowy. W zajęciach uczestniczyły drużyny złożone z dzieci - uczestnicy całorocznych zajęć szachowych oraz ich rodzice.

W czasie turnieju każdy uczestnik rozegrał 5 partii systemem pucharowym, po których zostały wyłonione zwycięskie drużyny. Sędziował Leszek Zega prezes Podlaskiego Związku Szachowego oraz Mirosław Popławski instruktor szachowy z firmy Protinus.

Wspaniała walka toczyła się między 12 dwuosobowymi rodzinnymi drużynami. Wystartowały dzieci, które w kole szachowym uczestniczyły kilka lat oraz dzieci, które dopiero od niespełna roku pod okiem pana Mirka Popławskiego uczyły się gry w szachy.

Galeria ...

Opublikowano: 20.07.2015r.

Specjalistyczne szkolenie - przedstawiciel handlowy

 Specjalistyczne szkolenie - przedstawiciel handlowy

PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy zakończył realizację specjalistycznego kursu przedstawiciela handlowego. Zrealizowano 40 godzin dydaktycznych szkolenia, podczas których uczestnicy nabyli wiedzę i umiejętności umożliwiające w przyszłości podjęcie pracy w zawodzie przedstawiciela handlowego. Kurs prowadzono metodami aktywnymi, ćwiczenia były poprzedzone teoretycznymi wykładami wprowadzającymi. Szkolenie zakończyło się egzaminem, pomyślnie zdanym przez wszystkich uczestników.

Galeria ...

Opublikowano: 07.05.2015r.

Specjalistyczne szkolenie barman-kelner

 Specjalistyczne szkolenie baristyczne

Zakończyło się specjalistyczne szkolenie barman-kelner realizowane przez PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Białymstoku. Szkolenie było przeznaczone dla uczniów technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach i obejmowało 30 godzin kursu podzielonego na moduły barman oraz kelner. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy nabyli umiejętności pozwalające na wykonywanie obowiązków przewidzianych dla zawodu kelner/barman.

Galeria ...

Opublikowano: 02.04.2015r.

Specjalistyczne szkolenie baristyczne

 Specjalistyczne szkolenie baristyczne

Pod koniec lutego PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy był organizatorem specjalistycznego szkolenia baristycznego. Uczestnicy – uczniowie technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach zostali objęci 16-godzinnym szkoleniem, w ramach którego mogli nabyć podstawowe informacje teoretyczne oraz praktyczne umiejętności pracy z młynkiem żarnowym oraz ekspresem ciśnieniowym. Kurs zakończył się egzaminem z praktycznych umiejętności pozwalających na pracę jako samodzielny barista.

Galeria ...

Opublikowano: 08.03.2015r.

Kurs z zakresu mechatroniki pojazdowej

 Kurs z zakresu mechatroniki pojazdowej

W okresie od 04.10.2014 do 15.11.2014 PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy przeprowadził 80 godzinny kurs z zakresu mechatroniki pojazdowej obejmujący diagnostykę, technologię i eksploatację. Kurs był skierowany do uczniów Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. W ramach kursu uczniowie zdobyli wiedzę teoretyczną, a także nabyli umiejętności praktyczne we wskazanym zakresie.

Galeria ...

Opublikowano: 05.12.2014r.

Kurs projektowania ogrodów i terenów zielonych

 Kurs projektowania ogrodów i terenów zielonych

W okresie od 27.09.2014 do 19.10.2014 PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy przeprowadził wspomagany komputerowo kurs projektowania ogrodów i terenów zielonych z obsługą oprogramowania projektowego.

więcej ...

Opublikowano: 24.10.2014r.

Rodzinny Turniej Szachowy

 Protinus

16 czerwca 2014 r. koło szachowe zorganizowało niezwykły turniej, w którym grały drużyny rodzinne.

W skład drużyny wchodziło dziecko, które w tym roku uczęszczało na zajęcia szachowe do klubu "Kaktus" oraz rodzice, którzy odważnie zmierzyli się z tak młodymi 5, 6, 7 letnimi zawodnikami!.

Emocji było mnóstwo! Bardzo miła atmosfera, dużo wspaniałych nagród oraz fachowa pomoc i sędziowanie.

Sędziowali: Leszek Zega - prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Stoczek 45 oraz Mirosław Popławski (Protinus) - wieloletni doświadczony, niezastąpiony w pracy z dziećmi instruktor szachowy.

Sponsorem nagród był Protinus Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszego rozwijania umiejętności szachowych!

Galeria ...

Opublikowano: 28.07.2014r.

„Zorientowani zawodowo”

 Protinus

W kwietniu 2014 roku PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy w Białymstoku w ramach projektu Taca Kwalifikacji przeprowadził zajęcia grupowe w zakresie poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego „Zorientowani zawodowo” adresowane do 70 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Opublikowano: 30.04.2014r.

„Sztuka kompozycji”

 Protinus

W okresie od 14 lutego 2014 roku do 2 marca 2014 roku uczennice Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach uczestniczyły w specjalistycznym kursie florystycznym „Sztuka kompozycji” przeprowadzonym przez profesjonalistów z  Protinus Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Białymstoku.

Galeria ...

Opublikowano: 17.03.2014r.

Zajęcia grupowe w zakresie poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego

 Protinus

W czerwcu 2014 roku PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy w Białymstoku w ramach projektu Szkoła Kwalifikacji przeprowadził zajęcia grupowe w zakresie poradnictwa i doradztwa edukacyjno-zawodowego adresowane do 26 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie.

Opublikowano: 21.07.2014r.

Turniej piłki nożnej Deichmann Minimistrzostw do Mistrzostw Świata

 Protinus

W okresie kwiecień-czerwiec 2014 rozegrane zostały rozgrywki piłki nożnej Deichmann Minimistrzostw do Mistrzostw Świata. W turnieju tym wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły, kluby sportowe, społeczności lokalne oraz inne organizacje w kategorii wiekowej U-7,U-9,U-11. W tym roku Eliminacje Miejskie odbyły się we Wrocławiu, Wałbrzychu, Opolu, Częstochowie, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Poznaniu, Gdyni, Gdańsku, Białymstoku, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Radomiu, Łodzi, Mysłowicach, Tychach, Knurowie, Krakowie, Lublinie, Nowym Sączu, Rzeszowie i Tarnowie.

Wśród drużyn biorących udział w eliminacjach w Białymstoku uczestniczyła drużyna pod nazwą Chorwacji prowadzona przez trenera Andrzeja Kuleszę wspierana przez PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy w Białymstoku.

Opublikowano: 16.06.2014r.

Turniej z okazji Dnia Niepodległości

 Turniej Szachowy

W listopadzie 2013 roku dziecięce grupy szachowe prowadzone przez instruktora szachowego Pana Mirosława Popławskiego z firmy PROTINUS Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Białymstoku wzięły udział w zorganizowanym przez klub Kaktus Turnieju z okazji Dnia Niepodległości.

więcej ...

Opublikowano: 14.01.2014r.

Pozwolenie dla firmy Lakis Sp. z o.o.

 Protinus

W dniu 17 stycznia 2014 roku starosta sokólski na podstawie operatu wodnoprawnego na rolnicze wykorzystanie ścieków technologicznych współprzygotowanego przez firmę Protinus z Białegostoku udzielił Lakis Sp. z o.o., Zakład Przetwórstwa Mięsnego przy ulicy Piaskowej 6 w Suchowoli pozwolenia wodnoprawnego na rolnicze wykorzystanie ścieków w zakresie nie objętym zwykłym korzystaniem z wód.

Opublikowano: 23.02.2014r.

Specjalistyczny kursu zawodowy z florystyki „Sztuka kompozycji”

W dniu 20.12.2013 została podpisana przez Protinus Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy umowa na realizację specjalistycznego kursu zawodowego z florystyki „Sztuka kompozycji”. Kurs zostanie zrealizowany w okresie od 01 styczeń 2014 do 31 maja 2014 w ramach projektu „Głowy pełne pomysłów - świadectwo kompletne w kwalifikacje” w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach.

Opublikowano: 22.12.2013r.

Badania podłoża gruntowego

We wrześniu i październiku 2013 roku przeprowadzono analizy badań podłoża gruntowego do wykorzystania ścieków do celów rolniczych na zlecenie firmy Lakis Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Suchowoli. Zakres analiz badań obejmował badania polowe oraz określenie możliwości wykorzystania ścieków do celów rolniczych.

Wyniki badań posłużą do określenia warunków geologicznych i hydrologicznych do rolniczego wykorzystania ścieków w gminie Suchowola powiat sokólski.

Opublikowano: 20.10.2013r.